Rajzpályázat Távhőszolgáltatás Napja 2019

2019. augusztus 22.

Egy szupertávhős kalandjai – egy tiszta levegőjű, zöld város hősei

RAJZPÁLYÁZAT a Távhőszolgáltatás Napja alkalmából

Nagy örömmel tesszük közzé a Távhőszolgáltatás Napja alkalmából meghirdetett rajzpályázat eredménylistáját.

A beérkezett 331 pályamunkából a három tagú szakmai zsűri a rajzok véleményezése során 103 pályaművet választott ki bemutatásra, amelyek jutalma elismerő oklevél vagy különdíj vagy I-III. helyezés.
A kiemelt pályaművek között, az egyéni munkák mellett, 3 páros és 4 db csoportos munka is helyet kapottmelyeket így összesen 146 tanuló készített.

A díjátadó eredményhirdetés helyszíne: Hegyvidéki Kulturális Szalon

Címe: 1124 Budapest, Törpe utca 2.

Időpontja: 2019. május 20., hétfő 16 óra

Az alábbi két linkről megnyíló táblázatok tartalmazzák a díjazott és a bemutatásra kiválasztott munkákat is.

EREDMÉNY összesítők: 1. korcsoport2. korcsoport

A kiválasztott pályamunkák megtekinthetők itt

AZ ÉN SZUPERTÁVHŐSÖM! Egy tiszta levegőjű, zöld város hősei

A RAJZPÁLYÁZAT TÉMÁJA
Szerinted milyen hétköznapi vagy képzelt hősök tevékenykednek egy tiszta levegőjű városért?

Gondoltad volna, hogy a városi levegő szennyezettségét nem csak az autók, hanem az elavult fűtési rendszerek is okozzák? Ezért is fontos mindannyiunk számára, hogy a korszerű távfűtés az egészséges élet részeként minél inkább elterjedjen a fővárosban és más nagyvárosokban is. A jobb fűtési lehetőségek megteremtését, a tiszta levegőjű város kiépítését valóságos hősök segítik. Ők a mi Távhőseink…
Milyen kalandjai, feladatai lehetnek egy Távhősnek? Emberformát öltene? És ha manó, tündér, hő-fúvó sárkány volna, vagy épp valamilyen belevaló állatfigurát társítanál hozzá? Hogyan, mikor jelenik meg a város forgatagában ez az alak? Van-e egyenruhája? Vannak-e eszközei, segítői? Milyen az ő világa? Formáld színes képpé a tiszta levegőjű, zöld városról és a Távhős kalandjairól, feladatairól való elképzeléseidet, és küldd el nekünk!