Tájékoztató, jelentkezés, árak

Frissítve: 2024. március 18.

A Budai Rajziskola – Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnázium a 2000/2001-es tanévtől indította el az általános és középiskolás korú fiatalok alapfokú iskolarendszerű vizuális képzését Képzőművészeti / Grafika és festészet tanszakon. A képzés az iskolai oktatással párhuzamosan délutáni, illetve esti órabeosztásban valósul meg.
2007-ben az iskola – az OKM rendelete alapján elrendelt minősítési eljárás során – a szakmai szervezetek Minősítő Testületének kiváló minősítését nyerte el.
Az alapfokú művészetoktatás tantervi programja lehetőséget nyújt az esztétikai érzékenység fejlesztésére, az igényesség, ízlés, a látás kiművelésére. Az alkotótevékenységen keresztül bővül a gyerekek, fiatalok képi műveltsége, szabadjára engedhető az alkotói fantázia. Az alapképzésben eltöltött emelt óraszámú foglalkozások elmélyültebb ismeretszerzésre, művészeti gyakorlatra nyújtanak lehetőséget. A művészeti tevékenység olyan elfoglaltságot, közösséget és pozitív célt jelent, amely stabil mentális bázist teremt a fiatalok számára. Az alkotási folyamat hozzájárul ahhoz, hogy a tanulók egész személyisége használni és hasznosítani tudja az összegyűjtött és egyre tudatosabban szelektált vizuális információkat. A képzés elsődleges célja a képző- és iparművészeti tevékenységek megalapozása. A tanulók életkori sajátosságainak megfelelő, erős belső motivációra épülő, változatos alkotó folyamatok elindítása.
Az oktatás célja az is, hogy a grafikai / festészeti tanulmányokkal szoros kölcsönhatásban a művészettörténeti tananyag, a régi korok értékeinek és a kortárs művészet megismerését segítse.

A jelentkezés és a beiratkozás a recepcióval történő egyeztetéssel, a jelentkezési lap kitöltésével és a térítési díj befizetésével történhet. A jelentkezési lap elérhető személyesen vagy az oldal alján található linken.
Az év során a foglalkozásokra rajztáblát, papírt nem kell magaddal cipelned; a kezdetekhez elegendő puha ceruza, radír, szén, vagy tetszés szerinti egyéb színes rajz- és festőeszközök.

BEIRATKOZÁS: 2024. augusztus 21 - szeptember 15.

Gilián Mária – gilian.maria@budairajziskola.hu, telefon: +36 1/355-0341

Jelentkezési lap letölthető: innen.

A Budai Rajziskola alapfokú művészetoktatásának működését az állami pedagógusbér támogatás, a tanulók térítési díja/tandíja és az alapítványi fejlesztési hozzájárulások együttesen biztosítják.

Az alapfokú művészetoktatásban a köznevelési törvény szerint a tanulóknak térítési díjat kell fizetni a heti 2 (Előképző évfolyamok) vagy 4 (Alapképző évfolyamok) tanórai foglalkozásokon való részvételért. A térítési díj összege tanévenként, a tanévkezdéskor a szakmai feladatra számított folyó kiadások egy tanulóra jutó hányadának öt-húsz százaléka. Az alapítványi fenntartású iskolák esetében ezen felül, az alapítványi fejlesztési és tehetségfejlesztési célok megvalósításához szükséges az éves/féléves alapítványi hozzájárulás befizetése.

Az alapfokú művészeti képzés költségei a 2024/2025. tanévben:

heti 2 órában: 20.000 Ft térítési díj és 66.000 Ft alapítványi támogatás (összesen évi 86.000 Ft – havi 9.500 Ft költség)
heti 4 órában 30.000 Ft térítési díj és 110.000 Ft alapítványi támogatás (összesen évi 140.000 Ft – havi 15.500 Ft költség)

A térítési díj banki átutalása a beiratkozáskor egy összegben történik.
A Budai Rajziskola bankszámla száma: K&H Bank Zrt. 10400171-01700710-00000000 (közlemény: AK térítési díj)

Az alapítványi támogatás befizetésének határideje: 2024. október 15.

Szimultán Kortárs Művészeti Alapítvány: K&H Bank Zrt. 10401055-50527077-48651010 (közlemény: alapítványi támogatás).

Az alapfokú művészetoktatásban azon tanulóknak kell költségtérítést, azaz tandíjat fizetni, akik más művészeti intézményben, egyéb tanszakon is folytatnak tanulmányokat (illetve 20 éves kor fölötti tanuló esetében, vagy abban az esetben, ha a tanuló nem nappali, iskolarendszerű képzésre jár (pl. már egyetemista).

A költségtérítés (tandíj) mértéke a 2024/2025. tanévben:

heti 2 órában 162.000 Ft/tanév - tandíj
heti 4 órában 216.000 Ft/tanév - tandíj

A tandíj első részletét a beiratkozás előtt kérjük átutalni, vagy személyesen a recepción készpénzben befizetni. (A tandíj első részlete megegyezik a térítési díj összegével.)
A fennmaradó tandíj befizetésének határideje 2024. október 31.
A Budai Rajziskola bankszámla száma: K&H Bank Zrt. K&H 10400171-01700710-00000000 (közlemény: AK tandíj).

Bővebb információ kérhet kollégánktól:

Gilián Mária – gilian.maria@budairajziskola.hu, telefon: +36 1/355-0341